Co je to aromaterapie a proč tak dobře funguje

Všeobecně se aromaterapie považuje za jednu z nejlepších metod, která přináší pozitivní výsledky ihned po první aplikaci. A jak to celé funguje? Pojďme se podívat na celý průběh aromaterapie.

Jak aromaterapie funguje v těle

Vůni esenciálního oleje cítíme při bezprostředním kontaktu molekul vonné látky s našimi čichovými receptory. Receptory vysílají signály do mozku, který na signály reaguje a vyvolá další impulsy (tedy přesně ty, které potřebujeme). Molekuly silic, které jsou v olejích obsaženy vstupují vdechnutím do plic a odtud do celého těla. Tím je účinek silnější!

Jak aromaterapie působí na člověka

Aromaterapie působí tzv. komplexně. K léčbě různých zdravotních problém se používají přírodní esenciální oleje, které jsou získávány z rostlin a mají tedy vysokou koncentraci účinných látek. Ty se podle druhu oleje aplikují na postižené místo masáží nebo se vdechují či popíjejí v kombinaci s vodou.

Esenciální oleje doTERRA

Aromaterapie pozitivně ovlivňuje široký faktor potíží, které mají stresový původ nebo jsou zakořeněny hluboko v organismu. Aromaterapií můžete povzbudit svou imunitu, pozitivně naladit tělo na změny v jídelníčku nebo si vylepšit spánek.

Cestou aromaterapie se ubírá také ošetření AromaTouch, kterou provádím pomocí osmi esenciálních olejů, které svými účinky navzájem navazují a podporují široké spektrum funkcí v těle.

– odbourává stres
– posiluje imunitu
– zmírňuje bolesti a zánětlivé reakce v těle
– navozuje pocit celkového zdraví.

Výhody relaxačního ošetření

Ošetření se soustředí se na čtyři rušitele celkového zdraví a pohody. STRES, INTOXIKACI, ZÁNĚT a AUTONOMNÍ NEROVNOVÁHU. Ošetření pomáhá v těle znovu obnovit stav homeostázy (stav vyrovnané a efektivní aktivity v těle, obzvlášť v autonomním nervovém systému, která podporuje dlouhodobé zdraví).

Ošetření je relaxační a bez kontraindikací. Mohou ho absolvovat i děti od 3 let.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *