+420 605 461 835

Fenomén doby – špatný poměr Omega 6 : Omega 3

Martina Šuhajová

Lidé se vyvinuli ze stravy s poměrem Omega 6 k Omega 3 esenciálních mastných kyselin v poměru 1:1. Změna stravovacích návyků a průmyslové zpracování potravin způsobila zásadní změny souvisejících s poměrem Omega 6 : Omega 3. Stravování v západních zemích trpí obrovským nedostatkem Omega 3 mastných kyselin a je typické nadměrným množství Omega 6 polynenasycených mastných kyselin.

Stejně se to týká i České republiky a Slovenské republiky.
V současnosti je běžný poměr Omega 6 : Omega v Česku a Slovensku kolem 15 : 1. Je to výrazný rozdíl ve srovnání se stravou, na které jsme se jako homo sapiens vyvinuli a kde byly po tisíce let stanoveny naše genetické vzorce. Nedostatek Omega 3 a přebytek Omega 6 je fenoménem dnešní doby. Omega 3 mastné kyseliny jsou nezbytné pro růst a vývoj v průběhu celého životního cyklu a je důležité, aby byly zahrnuty do stravy všech lidí.

Mastné kyseliny Omega 3 a Omega 6 nejsou v lidském těle vzájemně zaměnitelné a jsou důležitou součástí prakticky všech buněčných membrán. Zatímco proteiny a ostatní mastné kyseliny (saturované tuky) si organismus dokáže pro výstavbu buněk a tkání syntetizovat, složení Omega 6 a Omega 3 polynenasycených mastných kyselin (PUFA) buněčných membrán je závislé na příjmu z potravy.

Nadměrné množství Omega 6 polynenasycených mastných kyselin (PUFA) a velmi vysoký poměr Omega-6 : Omega 3, jak se vyskytuje v dnešní západní stravě, podporuje vznik mnoha chorob, včetně kardiovaskulárních chorob, rakoviny, zánětlivých a autoimunitních chorob, zatímco zvýšené hladiny Omega 3 (nízký poměr Omega 6 : Omega 3) potlačují vznik těchto nemocí.

Při sekundární prevenci kardiovaskulárních onemocnění byl poměr 4 : 1 spojen se 70% snížením celkové úmrtnosti. Poměr 2,5 : 1 snížil vývoj rektálních buněk u pacientů s kolorektálním karcinomem (rakovina tlustého střeva a konečníku), zatímco poměr 4 : 1 se stejným množstvím Omega 3 neměl žádný účinek. Nižší poměr Omega 6 : Omega 3 u žen s rakovinou prsu je spojován také se sníženým rizikem tohoto onemocnění. Poměr 2 – 3 : 1 potlačoval zánět u pacientů s revmatoidní artritidou a poměr 5 : 1 měl příznivý účinek na pacienty s astmatem, zatímco poměr 10 : 1 měl nepříznivé důsledky.

Tyto studie naznačují, že optimální poměr se může lišit podle uvažovaného onemocnění. To je v souladu se skutečností, že civilizační onemocnění, které mají svůj původ v chronickém zánětu jsou multigenní a multifaktoriální. Je tedy docela možné, že terapeutická dávka Omega 3 mastných kyselin bude záviset na stupni závažnosti onemocnění vyplývajícího z genetické predispozice . Nižší poměr Omega 6 : Omega 3 mastných kyselin je žádoucí při snižování rizika mnoha chronických onemocnění s vysokou prevalencí (četností) v západních zemích.


Zdroje:
1. Simopoulos, 2004. Food Rev Int; 20 (1): 77–90.
2. Simopoulos, 1991. Am J Clin Nutr 1991; 54(3): 438-463.
3. Simopoulos, 2002. Biomed Pharmacother; 56(8): 365-79.

Proč je důležité se otestovat na poměr Omega 6 : Omega 3 a znát svůj Omega 3 index?

Martina Šuhajová

Rychle narůstá počet civilizačních onemocnění, které mají původ v CHRONICKÉM ZÁNĚTU.
Hlavní příčina zánětu je špatný poměr Omega 6 : Omega 3 a nízká hladina Omega 3 v buňkách. Tělo si je nedokáže samo vytvořit.

Za posledních 20 let se jejich příjem dramaticky snížil! Jíme hodně průmyslově zpracovaných potravin s vysokým obsahem PROZÁNĚTLIVÝCH Omega 6.

Chronický zánět je skrytý zabiják. Postihuje kardiovaskulární systém, mozek, kosti, klouby, srdce, chrupavky.

Osteoporóza, artróza, vysoký krevní tlak, kornatění tepen, křečové žíly, hemeroidů, ADHD, demence, Alzheimer, Parkinson, rakovina, mrtvice, infarkt, stárnutí buněk.
Každý 2-3 člověk umírá právě proto!
Až 90% civilizačních nemocí předejdete změnou životního stylu.

Nejjistější a nejjednodušší způsob, jak docílíte správné hladiny Omega 6 : Omega 3 je konzumace rybího oleje s POLYFENOLY, které chrání PROTIZÁNĚTLIVÉ Omega 3, aby se spolehlivě vstřebaly do buněčných membrán.
Při poměru Omega 6 : Omega 3 4:1 a nižším se příčiny předčasného úmrtí snižují o 70 – 80 %!

Zjistěte svůj poměr Omega 3 : Omega 6! Nechte se ode mě otestovat!

Farmakonutriční přípravky mají významný vliv v posílení imunity v boji proti RNA virům, včetně chřipky a koronaviru.

Martina Šuhajová

Na svět se dostávají výsledky výzkumů, které zkoumají prevenci a zabránění šíření viru. Nejde o spekulace, ale ověřené vědecké zdroje.

Základem úspěšné obrany je fungující imunitní systém. Výsledky jasně ukazují, že nakažení ho mají narušený, oslabenou imunitu, mají často již nějaké zdravotní potíže.

Z výzkumu vyplývá, že se dokážeme sami bránit a sami posílit svůj imunitní systém, pokud jsou součástí naší stravy níže uvedené látky. Případně je můžeme dodávat do těla v rámci potravinových doplňků.

https://lh6.googleusercontent.com/DkFuaMjUgtul9KIZg7sw6MMJW0KxR_wpOrHCWzL8TDAUTBgAyo-t7-7CdVd-xVRo9glv-h5xOCbWmN_EgkATiWdbN28VJKBHDB_yRHa3b-8mtPtwJc5r4cJakFztq3T2dTBwhPIA

Konzumace všech je ideální, ale pokud bychom měli vyzdvihnout jen ty nejdůležitější, které se objevují i v dalších studiích, tak je to zinek a kvasnicové betaglukany (pozor nezaměňovat s betaglukany z hub, které mají velmi nízkou účinnost ve srovnání s těmi z kvasinek).

Betaglukan sice není přímý lék, ale výrazně může zvýšit šanci na to, že se nám virová infekce vyhne nebo bude mít alespoň mnohem mírnější průběh. Betaglukany udržují buňky v pohotovosti, a ty tak mohou rychle reagovat na napadení a zabraňovat duplikaci viru v těle.

Na trhu existuje celá řada doplňků stravy s obsahem betaglukanů, mnohé jsou kvalitní, jiné méně. Kolektiv odborníků vedený profesorem Větvičkou před časem testoval celou řadu betaglukanů. Jako nejlepší se ukázaly betaglukany s čistotou více než 75 %. Extrakty hub ve formě prášku bohužel příliš dobré nebyly.

Co se týče dávkování, pro dospělou osobu obvykle postačí 200 mg betaglukanů denně, v případě důkladné prevence před koronavirem doporučují odborníci zvýšit dávku až na 1000 mg denně. Zároveň je to o rychlém a účinném nastartování imunitního systému.

Betaglukany jsou unikátní přírodní polysacharidy, schopné velmi účinně a rychle podporovat obranné reakce organismu. Více než 50 let výzkumu a tisíce studií prováděných na různých univerzitách ve světě prokázaly, že denní konzumace betaglukanu optimálně stimuluje makrofágy (bílé krvinky) a výsledkem je obranný systém vyladěný na nejvyšší výkon.

Jak betaglukan v těle funguje?
Dobře fungující imunitní systém snadno rozpozná cizorodou látku, ať už je to vir nebo bakterie a zničí ji. Hlavní roli zde hrají makrofágy. Makrofágy, které jsou přítomny ve všech orgánech našeho těla, přitom fungují jako generálové imunitního vojska a posílají bílé krvinky do bitvy. „Požírají vše, co do krve nepatří“. Betaglukany pak fungují jako jejich palivo. Podporují je a regenerují.

Doporučení:
Využijte produkt složený z betaglukanů z kvasnicového kvásku tj. jednoho z těch nejvíce účinných a je k němu navíc přidám přírodní vitamín D3, který maximalizuje účinek na podporu imunity. Vyberte produkt, který obsahuje betaglukany wellmune, což je unikátní a vědecky ověřená účinnost.

Ideální je kombinace s dalším přípravkem, který v sobě obsahuje další prospěšné a doporučené látky tj. např. zinek, selen a celou řadu dalších vitamínů a minerálů, které posilují imunitní systém včetně betaglukanů z kvásku.

Optimální jsou čtyři tablety Xtend denně a 1-2 tablet Protect.

Zdravotní benefity potravinových doplňků pro rovnováhu omega mastných kyselin s polyfenoly

Martina Šuhajová

Když se potýkáme se zdravotními problémy, ne vždy to řešíme přes stravu; jenže to, co si dáváme na talíř, je důležité pro udržení naší celkové pohody. Existuje jedna neskutečně důležitá živina, která má vliv na zdraví těla i duše: omega-3 mastná kyselina.

Ano, je to tato esenciální kyselina, kterou lze nalézt v řadě tučných ryb.

Naše těla si tyto esenciální kyseliny neumí vytvořit a většina lidí jich nekonzumuje dostatek, proto potřebujeme dvojí přístup, který obsahuje doplněk bohatý na omega-3 kyseliny s polyfenoly.

Význam EPA a DHA omega-3 mastných kyselin.
Evropský úřad pro bezpečnost potravin (European Food Safety Authority, EFSA) má seznam schválených zdravotních tvrzení ohledně omega-3 mastných kyselin, vitamínu D a olivového oleje. DHA a EPA jsou dva důležité druhy omega-3 mastných kyselin a oba je obsahuje BalanceOil+.

Při denním příjmu 250 mg DHA pomáhá zachovat normální funkci mozku1 a podporuje zrak7. Při denní dávce 250 mg EPA a DHA přispívají k normální srdeční činnosti2. Normální krevní tlak je udržován při 3 g denně9 a hladina triglyceridů v krvi při 2 g8.

U těhotných žen je 450 mg DHA denně prospěšných pro normální vývoj mozku plodu (a kojenců)1 a 100 mg denně může přispět k normálnímu vývoji zraku až do 12 měsíců věku7.

Pokud jde o kardiovaskulární zdraví a kognitivní funkce, zrak a výživu plodu, jsou omega-3 mastné kyseliny nepostradatelné v každém věku.

Pro náš produkt BalanceOil+ získáváme omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA ze sardinek, ančoviček a makrel žijících v nejčistších vodách ve volné přírodě. Rybí olej se nezpracovává, prochází jen čištěním jako všechny rybí oleje.

Polyfenoly + omega-3 mastné kyseliny.
Olivový olej bohatý na polyfenoly napomáhá vstřebávání omega-3 mastných kyselin. Polyfenoly v olivovém oleji jsou také silnými antioxidanty, které poskytují řadu benefitů, včetně ochrany krevních lipidů před oxidačním stresem.

Je zásadní vybrat si produkt, který používá za studena lisovaný, extra panenský olivový olej. My používáme odrůdu Picual, která obsahuje vyšší množství polyfenolů, a olivy sklízíme dříve, abychom tyto polyfenoly získali v ještě vyšším množství. Díky metodě zpracování extra panenského oleje dostáváme dokonalý olej s nepozměněným složením.

Zinzino vědci vyvinuli produkt BalanceOil+, v němž kombinují omega-3 mastné kyseliny se správným množstvím olivového oleje, který poskytuje vysoké dávky omega-9 mastných kyselin a antioxidantů.

Tato kombinace omega-3 mastných kyselin s polyfenoly umožňuje za 120 dnů bezpečnou regulaci a udržování hladiny omega-3 kyselin v těle pro dosažení ideální rovnováhy mezi omega-6:3 nepřesahující poměr 3:1.

Vitamín D jako součást.
Současně s benefity omega-3 mastných kyselin, dávka vitamínu D v produktu BalanceOil’s také podporuje normální imunitní systém3, svalovou funkci12, stavbu kostí11, buněčné dělení14 a hladiny vápníku v krvi10. Používáme přírodní vitamín D z lanolinu − tuku, který lze nalézt v ovčí vlně; když je aktivovaný UV zářením, dochází k podobnému procesu, jako je tvorba vitamínu D v pokožce pomocí slunečního záření.

BalanceOil+ má tak blízko k přírodě, jak jen to jde. Je to prvotřídní směs olejů z přírodních zdrojů, která pomáhá harmonizovat tělo a je zdraví prospěšná od hlavy až k patě. Nikde jinde nic takového nenajdete.

Úlovek dne.
Řiďte se dvojím přístupem, což je řádná výživa a doplněk stravy omega-3 s polyfenoly, abyste dosáhli zdravé hladiny omega-3 mastných kyselin. Jezte zdravou středozemní stravu s co nejméně průmyslově zpracovanými potravinami a užívejte BalanceOil+, aby byly hladiny těchto kyselin co nejblíže harmonickému poměru 3:1.

Pro zjištění současné hladiny použijte Zinzino Balance Test, poté užívejte produkty Balance a postupně ve 120 dnech upravte poměr těchto kyselin.

Nikdy nebylo snazší znovu vyBalancovat svůj svět.


Poměr omega-6:3 mastných kyselin a proč je nezbytný pro optimální zdraví

Martina Šuhajová

V dnešním moderním světě se stravujeme jinak, než tomu bylo začátkem 20. století. Rychlé občerstvení nebylo na jídelníčku a neexistovaly ani vysoce průmyslově zpracované potraviny bohaté na soli, cukry a omega-6 kyseliny.

I když si vaříte vlastní jídlo, jednotlivé složky už postrádají stejnou kvalitu. Maso většinou pochází ze zvířat, která jsou živena uvnitř chlévů krmivem místo toho, aby se pásla na otevřených pastvinách a ryby jako losos jsou chovány v uzavřených nádržích a krmeny rybí moučkou místo toho, aby se hluboko v mořích živili řasami. To má obrovský dopad na nutriční hodnoty v jídle a tím i na naše buňky, tkáně a tělo.

Poměr omega-6:3
V naší stravě potřebujeme omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, ale nejdůležitějším ukazatelem je specifický poměr mezi nimi – a u 90 % lidí existuje riziko nerovnováhy. Ti, kdo neužívají doplňky s omega-3 mastnými kyselinami, mohou mít nerovnováhu s poměrem až 25:1.

Výsledky ukazují, že nekonzumujeme dostatek omega-3 mastných kyselin. Vědci doporučují poměr 3:1 mezi esenciálními mastnými kyselinami omega-6 a Omega-3.

BalanceTest od Zinzino
BalanceTest od Zinzino je snadný autotest pro analýzu mastných kyselin v krvi, což značí tuky v potravě, kterou jíte. BalanceTest je se provádí metodou rozboru suché kapky krve (dried blood spot test, DBS), která byla vědecky prokázána jako přesný vzorek žilní krve pro potřeby analýzy mastných kyselin.

Potřebujete jen několik kapek krve ze špičky prstu na filtračním papíru Whatman a jeho provedení trvá méně než minutu. VITAS Analytical Services** anonymně zanalyzuje obsah 11 mastných kyselin***, což je celkem přibližně 98 % všech mastných kyselin v krvi. Mastné kyseliny zahrnují nasycené, mononenasycené (omega-9) a polynenasycené (omega-6 a omega-3) mastné kyseliny. Výsledek se zobrazí přibližně po 20 dnech na webových stránkách zinzinotest.com, kde jsou uvedeny informace o rovnováze omega-6:3 mastných kyselin, obsahu omega-3 kyselin, profilu ochrany mastných kyselin a další údaje.

BalanceOil+ s omega kyselinami a polyfenoly
BalanceOil+ je zcela přírodní potravinový doplněk zajišťující rovnováhu omega kyselin s polyfenoly; je bohatý na polyfenoly z olivového oleje, omega-3 mastné kyseliny a vitamín D3. Bezpečným způsobem upravuje a zachovává hladiny EPA + DHA kyselin i vyváženou rovnováhu omega-6:3 mastných kyselin v těle, přičemž zároveň chrání buňky před oxidací. Obsahuje prvotřídní směs olejů získávaných z volně žijících drobných ryb a extra panenský olivový olej z nezralých oliv.

Čistě přírodní složky
Rybí olej v Zinzino produktu BalanceOil+ je získáván z krátce žijících, malých ryb, jako jsou sardinky, ančovičky. Z celých, nezpracovaných ryb.

Přidáván je za studena lisovaný extra panenský olivový olej. Olivy španělské odrůdy Picual byly zvoleny pro bohatý obsah omega-9 mastných kyselin a velmi vysoký obsah antioxidantů.

Kvalitu zaručuje sběr nezralých oliv. Při zpracování jsou odstraněny pecky a za studena se lisují pouze plody. Výsledkem je extra panenský olej bohatý na omega-9 mastné kyseliny (kyselinu olejovou) s velmi vysokým obsahem antioxidantů zvaných polyfenoly (více než 750 mg/kg). Obě složky mají příznivé účinky. Tyto polyfenoly chrání olej BalanceOil+ v lahvičce, ale hlavně a především i vaše buňky.

BalanceOil+ obsahuje vitamín D3. Používáme přírodní vitamín D3 (cholekalciferol) vyráběný z lanolinu. Lanolin je přirozeně vznikající tuk, který můžeme nalézt v ovčí vlně. Vitamín D3 se vyrábí z lanolinu rozpuštěním prekurzoru na vitamín D3. Poté je chemicky upraven a aktivován působením ultrafialového (UV) záření. Tento chemický proces je srovnatelný s tím, k němuž dochází při produkci vitamínu D3 v lidské kůži.

Naše produkty BalanceOil+ obsahují pouze přírodní příchutě.

Klíčové benefity produktů BalanceOil+ od Zinzino
Přispívá k normální funkci mozku,1 protože denní dávka obsahuje 700 mg DHA
Přispívá k normální srdeční činnosti,2 protože denní dávka obsahuje 1300 mg EPA a 700 mg DHA
Přispívá k normálnímu imunitnímu systému,3 protože denní dávka obsahuje 20 µg vitamínu D3
Pomáhá udržovat příznivé hladiny EPA a DHA kyselin v těle
Pomáhá udržovat optimální hladiny omega-6:3 mastných kyselin v těle
Pomáhá udržovat hladiny polyfenolů v těle, čímž chrání krevní lipidy před oxidačním stresem
Podporuje zdravou a normální funkci očí, protože obsahuje 700 mg DHA
Přispívá k normálnímu stavu kostí, svalové funkci, normálnímu stavu zubů a dělení buněk, protože denní dávka obsahuje 20 µg vitamínu D3
Podporuje normální hladiny triglyceridů v krvi, normální krevní tlak a normální hladiny vápníku v krvi
Poté, co se budete více než 4 měsíce řídit naším osobním zdravotním plánem s produkty BalanceOil+, znovu se otestujte a zjistěte si svůj nový výsledek. 95 % osob užívajících produkty Balance od Zinzino má po 120 dnech poměr blížící se 3:1.

* Tato tvrzení nebyla posouzena Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv. Tento produkt není určen ke stanovení diagnózy, ošetřování, léčení či prevenci nějaké nemoci.

**Vitas je smluvní laboratoř chemické analýzy certifikované GMP s 20letými zkušenostmi v poskytování vysoce kvalitní chromatografické analýzy založené na špičkových znalostech a technologiích.

*** Mezi 11 mastných kyselin patří: kyselina palmitová (PA), kyselina stearová (SA), kyselina olejová (OA), linolová (LA), kyselina alfa-linolenová (ALA), kyselina gama-linolenová (GLA), kyselina dihomoGamma-linolenová (DHGLA), kyselina arachidonová (AA), kyselina eikosapentaenová (EPA), kyselina dokosapentaenová (DPA), kyselina dokosahexaenová (DHA).


Farmakonutriční výživa aneb pestrá strava nestačí

Martina Šuhajová

" V posledních 40 letech studuji, jak to, co jíme, ovlivňuje naše zdraví, jak současná strava naše zdraví poškozuje, a jak je možné to napravit. Většina informací, které uvádím ve svých odborných publikacích, se netýká jen mého výzkumu, ale je souhrnem prací mnoha tisíc dalších vědců, kteří pracuji v laboratořích po celém světě, a kteří vytvořili nový léčebný model.

Tento nový model není závislý na lécích, ale využívá jednoduchých nutričních nástrojů k redukci nemocí a podpoře těla se léčit (samoléčba). Tohle je účinnější, hospodárnější a především šetrnější než současná nefunkční metoda, kterou trpíme dnes. A to dává naději nám všem na lepší a zdravější život." Říká dr. Paul Clayton Ph.D., klinický farmakolog a vědecký poradce.

Nepřenosná onemocnění jako jsou srdeční choroby, diabetes, rakovina, demence, osteoporóza, artritda, alergie, autoimunitní onemocnění a duševní onemocnění - deprese a úzkostné stavy (také známé jako civilizační choroby) se vymkla kontrole a postihuje nás čím dál, tím víc v mladším věku.

Současný výzkum ukazuje, že až 90% případů těchto onemocnění je způsobeno nezdravým životním stylem a stravovacími návyky. Nemají nic společného se stárnutím, které je nevyhnutelné, ale jsou převážně způsobena chronickým zánětem, což je proces, který poškozuje a ničí zdravé tkáně v každém orgánu, který postihne. Na rozdíl od stárnutí není nevyhnutelný. Ve skutečnosti lze těmto onemocněním předcházet.

Tři z klíčových protizánětlivých látek v naší stravě jsou: Omega 3 mastné kyseliny. které se vyskytují především v tučných rybách; polyfenoly - cenné živiny vyskytující se v ovoci, zelenině, ořeších a koření a 1-3 / 1-6 betaglukany, přítomné v kvasinkách a houbách.

Studie posunu ve stravování odhalily, že hladina těchto protizánětlivých živin dosáhla minima. Kritický poměr Omega 6 a Omega 3 mastných kyselin se v naší stravě snížil o více než 90% . Náš příjem polyfenolů se snížil zhruba o stejnou míru. Hladina 1-3 / 1-6 betaglukanů v naší stravě se zřítila. Důvodem je odstranění těchto živin z naší moderní stravy. Není tak žádným překvapením, že se míra onemocnění způsobených zánětem zvýšila. V důsledku změn ve zpracování potravin se naopak zvýšila hladina prozánětlivých látek.

Jakmile se protizánětlivé Omega 3 mastné kyseliny, polyfenoly a 1-3 / 1-6 betaglukany vrátí zpět do naší stravy a prozánětlivé potraviny budou odstraněny, míra těchto onemocnění o 90% klesne. Staneme se téměř imunními vůči degenerativním onemocněním a mnohem odolnějšími vůči infekcím a alergiím. Naše šance na vitální stárnutí tak neuvěřitelně vzroste.

Chcete-li zvýšit šanci na dlouhý a zdravý život, měli byste udělat jednoduché změny. Zdravotnictví doporučuje jíst více ovoce, zeleniny a olejnatých ryb. Snížit množství smažených a grilovaných pokrmů, omezit alkohol a přestat kouřit.

Chcete-li však dosáhnout dlouhodobých výsledků, měli byste konzumovat protizánětlivé živiny. Nejdůležitějšími z nich je kombinace rybího oleje s polyfenoly a látkami obsahujícími betaglukany.


Nový (mega) trend ve výživě - účinnost postavená na důkazu

Martina Šuhajová

Celá společnost je zaplavená civilizačními chorobami. Statistiky hovoří jednoznačně a prognózy varují před ještě větším nárůstem vícečetných onemocnění v následujících letech. Prodej léků a léčiv roste a vzkvétá i miliardový byznys v oblasti prodeje potravinových doplňků. Jaký to má však reálný dopad na zdraví a jeho prevenci, když vidíme tyto statistiky?

Hlavní proud v prodeji potravinových doplňků je postavený na tvrdě komerčním základu. Levně nakoupit či vyrobit a draze prodat. Investovat do marketingu a reklamy, do prodejců a prodejních sítí. Až na posledním místě je množství účinné látky, biologická dostupnost a prospěšnost produktu.

Ale jak poznáme v nepřeberném množství výrobků, který je skutečně účinný a pomáhá v podpoře imunitního systému, není to jen placebo nebo dokonce neškodí?

Současná věda a výzkum potvrzují, že cesta k trvale udržitelnému zdraví je ve změně životního stylu a v prevenci. Lidský organismus má obrovský potenciál v aktivaci ozdravných procesů, ale potřebuje k tomu nezbytné palivo.

Tím palivem jsou esenciální živiny a mikronutrienty, které z velké části chybí v potravinách, které konzumuje převážná většina populace. Kvalita potravin se neustále snižuje. Lékaři nemají kapacitu ukazovat na podstatu problému.

Potřebujeme přijmout za své a pochopit, že zodpovědnost za své zdraví nemůžeme svěřovat institucím, ale je to naše OSOBNÍ ZODPOVĚDNOST. Existuje jediné řešení, a to je edukace, vzdělání a prevence. Toto řešení je zároveň tím nejúčinnějším. Dle buněčných biologů, farmakologů a vědců v oblasti výživy právě prevence v podobě dostatečného příjmu všech esenciálních živin a mikronutrientů, spolu se změnou životního stylu, dokáže až z 90 % zabránit příčině všech tzv. civilizačních onemocnění.

Změna k lepšímu přichází.
V průběhu jakékoliv krize přichází i řešení. Společnosti, které pochopily problematiku, reagují mnohem rychleji než státní instituce, a tak i my můžeme pocítit změnu k lepšímu na základě osobní zkušenosti. Podobně je tomu také u farmako nutričních produktů. Důraz je zde kladen na kvalitu, biologickou dostupnost (účinnost) a ověřitelnost (důkaz).

Z tohoto důvodu i způsob prodeje vyžaduje osobní přístup a edukaci. To je také důvod, proč jsou produkty prodávány metodou přímého prodeje, nikoliv formou e-shopů nebo prodejem v síti lékáren. Tento způsob je zároveň nejefektivnější. Zmiňovaný koncept vyžaduje vysvětlení, aby spotřebitel mohl odlišit kvalitní produkt od neúčinného nebo dokonce zdraví škodlivého, kterými je přesycen současný trh s doplňky stravy.

Koncept postavený na důkazu jako budoucnost prodeje farmakonutričních produktů.
Vzhledem k tomu, že esenciální látky a mikronutrienty (mikroživiny) jsou nezbytné pro správné fungování organismu, neměl by být standardem test, který by každému spotřebiteli podal dostatečný důkaz, zda účinná živina nebo látka plní svoji roli v organismu? Zvláště u Omega 3 mastných kyselin, které mají klíčovou roli pro zachování homeostázy organismu, pro prenatální vývoj mozku a zraku novorozenců. Jsou také nezbytné pro kontrolované zvládání zánětlivých procesů na úrovni buněk a tkání. Závisí na nich elasticita a propustnost buněčných membrán, díky které mají buňky schopnost přijímat a vstřebávat další živiny (kyslík, glukózu, minerály) a schopnost detoxikace (vypouštění odpadních produktů a metabolitů) a tím zajištění plynulého procesu látkové výměny.

Praxe a zkušenosti potvrzují, že koncept postavený na důkazu funguje. O tom svědčí svědectví lidí všech věkových kategorií s nejrozmanitějšími symptomy a zdravotními problémy. Bolesti kloubů a kostí, diabetes 2. stupně, ADHD, vysoký krevní tlak, problémy se štítnou žlázou, poruchy jemné motoriky a další. Všichni dosvědčují to, co již klasická medicína dávno učí o významu a nezbytnosti Omega 3 mastných kyselin pro správné fungování buněk v našem organismu.